2015.03.09. 17:14:34

Kadett Alsóház 1. forduló

Uni Győr SZKA - Bajai NKK 60-66 (23-16, 17-20, 9-19, 11-11)

Baja : Novotnik T. 5, Hilcz A. 15/3, Földi G. 18, Tóth N. 12, Hosszú S. 1 csere: Magoss K. 2, Müller F. 3, Gyuricza S. 1  ,Szarka Zs.

Miután a regionális bajnokság Dél-alföldi csoportjából veretlenül jutottunk a 16 csapatos főtáblára (8 gyözelem, 0 vereség), elkezdődtek számunkra a legjobb 12 közé jutás csoport küzdelmei.

A nyugati ágon a Győr, Székesfehérvár, Nagykanizsa csapatával kerültünk egy csoportba. A mérkőzések bajnoki rendszerben kerülnek lebonyolításra.

Első mérkőzésünket idegenben a Győr ellen játszottuk.

Szinte végig kiélezett csatát hozott az összecsapás, ahol volt, hogy -13 pontos hátrányból fordítottunk az eredményen. Az egész csapat remekül harcolt 40 percen keresztül, és minden játékos nagyon fegyelmezetten és az utolsó másodpercig küzdve tette a dolgát. A 3. negyed bizonyult döntőnek a végeredmény szempontjából (9-19), ahol sikerült a hazai csapaton fogást találnunk, akik nem tudtak mit kezdeni a csapatszinten is remekül működő védekezésünkkel. Egy nagyon fontos idegenbeli győzelmet arattunk, ami a későbbiek folyamán értékes lehet a továbbjutás szempontjából.