Újra az A csoportban

U12 Gyerek bajnokság II. forduló 2013. 11.09. Kecskemét

Bajai NKK–SZACSA Kecskemét (fiú) 47- 46 (5-9, 18+5-10+4, 10-6, 9-17)

Bajai NKK: Fábián 7, Németi 13, Kovács Dóra, Viszmeg 1, Lublóváry 6, Stefánovics 4, Renkus 7, Pálfi Timi 3, Istókovics, Pohankovics 1, Pálfi Ágnes 2, Uglik 5, Feke. Edző: Bődi Krisztián

Kecskeméti Kosárlabda Akadémia Jégtörő Mátyás(fiú)–Bajai NKK 39-81 (10-16, 4+6-16+5,10-16, 9-28)

Bajai NKK: Fábián 5, Németi 6, Kovács 4, Viszmeg 10, Lublóváry 20, Stefánovics 6, Renkus 5, Pálfi Timi 5, Istókovics 5, Pohankovics 2, Pálfi Ágnes 4, Uglik 6, Feke 3. Edző: Bődi Krisztián

Szép időben, a buszunk férőhelyeit maximálisan kihasználva több szülő (szurkoló) kíséretében 13 játékossal keltünk útra szombaton. Az első bajai forduló vereségeit követően a B csoportban két hazai fiú csapat ellen mérkőzhettünk. A nagyrészt 2002-es fiúkból álló Szacsa (Szabó László) csapata nem igazán ígérkezett könnyű feladatnak, de a pontszegény kezdő negyed után, helyenként tetszetős és legfőképp harcos játékkal már 41-29 –re is vezettünk az utolsó negyedben. Ilyenkor szokták túl korán elhinni a játékosok, hogy nyertek! Mi elhittük és az utolsó percben már 46-45 volt nem nekünk. Izgalmas utolsó másodpercekben Renkus bravúrkosarával végül is nyertünk. A pontdobók mellett kiemelendő még, hogy a támadó-védőlepattanó és szerzett labdák gyűjtésében: Fábián 10, Istókovics 10 és Pohankovics 8 egységet ért el. A második mérkőzés annyival ígérkezett „könnyebbnek” hogy, amíg a két fiú csapat játszott, addig mi pihentünk, illetve a mátyásosok egyik ötöse alacsony és fiatal játékosokból állt. Dobott pontok mellett (támadó-, védő- szerzett labdák: Lublóváry 8 és 20 dobott pont!, Feke 6, Fábián 7, Viszmeg 6 és 5 gólpassz! Köszönjük ellenfeleinknek!Következik újra az A csoport a Bácska (fiú), Szekszárd (lány) és a Pityke (fiú) hármas két csapata ellen, valószínűleg újra Baján.