Ricsilla Zalaegerszeg – Bajai NKK 31-65 (6-16,4-17,10-12,11-16)

Bajai NKK –Kiss Lenke KS  84-63 (16-16,19-8,22-16,23-21)

Újra a fővárosban serdülőink.

Középház 3.forduló a Kiss Lenke KS rendezésében.

A zalaegerszegiek ellen még nem játszottunk, és az első pár perc az „ismerkedéssel” telt.

Kb. az első negyed közepétől kezdtünk el betalálni, és így az addig is megfelelő védekezés

mellett, már a különbség is számunkra megfelelően alakult. Az első félidőben kapott 10 pontunk megalapozta a győzelmünket .A csapat 27 labdát szerzett, és így a mezőnykísérletek aránya is 90-45 lett javunkra. A pontszerzés mellett Kazy 11 IBM (6 szerzett labda), és Halmágyi Kitti 11 lepattanója említést érdemel.

Bajai NKK: Kovács 12, Gálovits 6, Tamás A. 4, Felső 8, Flekenstein 8, Halmágyi 8, Vida-, Janák 2, Negele 2, Kazy 4, Purger 2, Orsós 9

A nap zárómeccsét az első meccsen kétszeres hosszabítás során vesztes hazaiak ellen játszottuk.

A bajai eredmény után sima meccsnek is gondolhattuk volna, de ilyenkor persze mindig máshogy alakulnak a dolgok. A lelkes, a meccsek sorrendje miatt kicsit frissebb hazaiak jobban akarták a győzelmet kezdéskor, és Kitti 3 perc alatt beütött 4 faultja sem nekünk kedvezett. Aztán a 2. és 3. negyedben, a még mindig tompa védekezés mellett ,kissé jobban működő támadójátékunknak köszönhetően megszereztük hatodik győzelmünket. Nem nagy öröm, a 23 szerzett labda mellett a 24 eladott! Egy-két emberünknek, azért kifejezetten jól sikerült ez a mérkőzés:

Alíz 9 pont (13 IBM), Gréta 15 pont (19 IBM), Kamilla 11 IBM , és Brenda 21 pont (28 IBM)

Bajai NKK .  Felső 15, Orsós 10, Tamás A. 9, Vida 6, Flekenstein 5, Kovács 21, Janák -, Negele 2, Kazy 4,Purger 4, Gálovits  5/3, Halmágyi Ki. 3

Gratulálok a csapatnak, folytatás dec.14 –én Székesfehérváron, ami csapatunknak az alapszakasz utolsó fordulója lesz!