Fontos hazai győzelem

Bajai NKK - DVTK Miskolc 69-66 (18-15, 14-15, 24-18, 13-18)

Fontos hazai győzelem a felnőtteknél

Bajai NKK: Kucsora 21, Pap 11, Tamás 11, Szöllősi 11/6, Hilcz 6/6, Raus 5, Szakony 3, Novotnik 1, Renkus, Lantos, Feke.

Tamás Zoltán, edző: A két hét szünet után tartottam egy kicsit attól, hogy újra mérkőzéslázba tudom-e hozni a csapatot, de a felkészülési munka minősége picit megnyugtatott és kellőképpen sikerült felkészülni a rangadóra. Számítottunk a nehéz mérkőzésre, és tudtuk, hogy ezt a meccset védekezéssel és az ellenfél alacsony ponton tartásával van esélyünk megnyerni. A 16 szerzett labda és az 51 szedett lepattanó bizonyítja, hogy végre jól védekeztünk. Minden negyed kiélezett küzdelmet hozott, és egy percig sem lehetett megnyugodni a mérkőzés alatt. Úgy gondolom, hogy a végjátékban a védekezésváltásokkal meglehetősen elbizonytalanítottuk a vendégeket, így tudtunk belemenni néhány pontos vezetéssel a hajrába. Az 1-2 pontos mérkőzéseken az dönt, hogy melyik csapat tudja jobban tartani a taktikai fegyelmet, valamint nyilvánvalóan egy pici szerencse is kell, hogy társuljon hozzá. Ezen a mérkőzésen mindkettő mellénk állt és kellett is az utolsó néhány másodpercben. Összességében úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen jobbak voltunk, végig uralni tudtuk a mérkőzést, ezért mindenképpen nagy gratuláció a csapatnak. Hajrá Baja!