Kaszások Akadémia-Dávid Kornél KA    79-64

Két fővárosi ellenfél az alapszakasz 2. fordulójában.

Kiss Lenke KS- Bajai NKK 32-94  (11-18,6-20,6-29,9-27)

Tamás A.16, Kovács 15, Negele 12, Halmágyi 12, Fleckenstein 9, Gálovits 8, Orsós 8 ,Felső 6, Purger 6, Kazy 2, Forrás -, Janák-

Kaszások Akad.- Bajai NKK  60-90 (4-24,17-17,19-19,20-30)

Kovács 23,Tamás A. 13, Fleckenstein 10, Halmágyi 10, Kazy 9, Orsós 8, Gálovits 8, Felső 5, Vida 2, Purger 2, Janák -, Negele –

Bődi Krisztián (edző): Baján játszottuk az alapszakasz 2. fordulóját, de nem a megszokott környezetben. Ettől függetlenül, az újvárosi teremben is reméltem előrelépést a játék bizonyos elemeiben! Az eddigi fordulók  után megjegyezném, a többi csapat problémái kapcsán is, hogy újra teljes csapattal tudtunk kiállni. Nem kis könnyebbség lenne, ha ez a tendencia folytatódna.

A két győzelmünk során, a korábbiakhoz képest még tovább javuló 1:1 elleni és csapatvédekezést láthattak, a szép számmal érkező szurkolóink. Ez a védekezés elég volt arra, hogy voltak negyedek, amikor  csak 4, 6 vagy 9 pontot kaptunk.

A bizonyos időszakokban feltűnően pontatlan támadásbefejezéseink ellenére megemlíteném, hogy magunkhoz képest kevesebb eladott labdával „dolgoztunk”. Eredményes és néhol látványos játék érzetét keltette az első meccs 3.és 4. negyedében szerzett 29 és 27 ,valamint a Kaszások ellen az utolsó játékrészben dobott 30 pont. Erre a felszabadultabb támadójátékra lenne szükségünk a továbbiakban, ha lehet még hatékonyabb védekezés mellett!

Gratulálok a lányoknak, folytatás két hét múlva Budapesten!