Bajai NKK: Tamás 20/6, Szakony 16, Renkus 14, Feke 2, Lantos 2. Csere: Szabó 17, Németi 5/3, Schubert 2, Viszmeg, Péter.

Bajai NKK: Tamás 28/18, Renkus 13/9, Szakony 3/3, Feke, Lantos. Csere: Szabó 21, Németi 12/3, Viszmeg, Schubert, Péter.

Bajai NKK: Tamás 24/9, Renkus 19/3, Szakony 4, Feke 2, Lantos 2. Csere: Németi 9/3, Szabó 8, Schubert 8, Péter 3/3, Viszmeg.

Tamás Zoltán, edző:

Már a megérkezésünkkor kiderült, hogy minden csapat fizikális előnyben van velünk szemben. Az első mérkőzésen számunkra ismeretlen csapat ellen léptünk pályára. Már az első negyedben kiderült, hogy a fizikális hátrányunkat gyorsasággal és erőnléttel magabiztosan kompenzálni tudjuk. Bár a dobások még gyakorló üzemmódban mentek, ez is elegendő volt ahhoz, hogy minden negyedet hozzunk. Mindenkit játszatni tudtam, de lélekben már az esti Kanizsa elleni rangadóra készültünk. Nagy fölényű győzelemmel mentünk a délutáni pihenőre.
Már megszokott módon természetesen mi dupláztunk és rövid, 1 órás pihenővel mentünk neki a Kanizsai Vadmacskáknak. A bemelegítés jól sikerült és olyan első kettő negyedet produkált a kis csapatunk, amilyet én még nem láttam tőlük. Gyakorlatilag azt csináltunk a pályán, amit akartunk, szinte minden bejött, dobások, védekezések, labdaszerzések. Így született a nemvárt 26 pontos vezetésünk a félidőben. Rövid taktikai értekezlet következett, ahol elmondtam a leányoknak, hogy nem szabad hátradőlnünk, mert a Nagykanizsa híres arról, hogy mindent elkövet a győzelem érdekében. A harmadik negyedben olyan dolgon mentek keresztül játékosaink, ami nem méltó ezen gyönyörű sportághoz. Benedek Zoltán játékvezető úgy gondolta, hogy nem kellenek ide a csapatok, majd Ő kezébe veszi a mérkőzést. (Idézet a lelátóról: Te normális vagy?, Atyaég, mi nem így akarunk nyerni, nekünk nem kell így győzelem... ) A pályán lévő játékosok széttett karral álltak és csak figyelték az eseményeket. Mi egyetlen egy faultot nem kaptunk, csak lehetetlen helyen, nem számottevőt, míg Ők 3 db gól jó még egyet. Mi kaptunk 2 szabálytalan blokkot, míg Ők egyetlen egyet sem, pedig jó néhány szabálytalan volt. Természetesen minden labda rólunk ment ki, és akkor sem változott az ítélet, amikor az ellenfél játékosa jelezte, hogy róla ment ki. Nagyon durva Tamás Gréta játékosunk 2 db sportszerűtlen hibát kapott, mert valamit tenni kellett a gólzápora ellen. Benedek játékvezető lányos zavarában elfelejtette, hogy a szabálykönyv 46§ 1.5 bekezdésében írottak szerint " azt a játékost, aki ismételten követ el sportszerűtlen hibát, a játékból ki kell zárni." Ez hogy hogy nem elmaradt, és valamiért Gréti játszhatott tovább (műhiba). Ez eredményezte a 13-29-es 3. negyed. A 4. negyed előtt súlyos döntést kellett hoznom, amire nem vagyok büszke, de a játékosok egészségi állapotánál fontosabb dolog számomra nem létezik. Bár vezettünk, a mérkőzést feladtam, mert kadetjeinkre kemény folytatás vár, ahogy hazaérkezünk. A lányok az utasításomat követték, és a 4. negyedben minden labdát visszaadtunk a Nagykanizsa kezébe, hogy gyarapíthassák pontjaikat, így a negyed 7-38 lett számukra, viszont senki nem sérült meg. Hogy jól döntöttem-e vagy sem, sosem tudjuk meg.
A záró mérkőzésen a Kiss Lenke csapata ellen léptünk pályára. A lányok felszabadultan, magabiztosan játszottak. Mindenkit egyenlően játszatni tudtam és minden negyed megnyerésével 79-44-es győzelmet arattunk, így 2. helyen zártuk a bajnokok döntőjét.
Értékelés: Úgy gondolom, hogy mindenképpen meg kell jegyezni azt a tényt, hogy junior játékosaink létszámhiányát figyelembe véve nem születhetett volna jobb eredmény ebben a szezonban. 17 lejátszott mérkőzésből 14 győzelem és 3 vereség kitűnő eredménynek számít. Minden játékos a maximumot hozta ki magából. Fontos még megemlíteni, hogy a lányok közül többen 3 korosztályban is versenyeznek, ami embert próbáló feladat. Minden ebben a csapatban
pályára lépő játékosnak köszönöm az egész bajnoki szezonhoz való hozzáállást és gratulálok az elért eredményhez. Hajrá Baja!